Lektor Aleš LindovskýHodně sedíme, koukáme do obrazovek, konzumujeme umělotiny a celkově degenerujeme. Proud většinové společnosti je silný. My z něho ale můžeme odstoupit a začít o sebe lépe pečovat. Můžeme převzít kontrolu nad svou životosprávou. Tělo se nám odvděčí vysokou mírou životní energie - vitality.

Kurz Vitality je prvním ze série kurzů Integrální životní praxe. Toto téma obohacuje můj život už řadu let a teď jsem se odhodlal se o něj dělit i s vámi. V integrální životní praxi se zjednodušeně jedná o vědomé navigování životem, abychom byli veselejší, prospěšnější pro své okolí a celkově spokojení a šťastní. Abychom v rámci svých možností žili smysluplný život.

V kurzu Vitality se ale nebudeme nořit do filozofie kolem smyslu života. Zůstaneme hezky při zemi ve svém těle (hlavně fyzickém, ale nebyla by to vskutku integrální praxe, kdybychom zanedbávali své jemnohmotné a kauzální tělo.)

 

Termín: 5. - 8. červenec 2018 (prodloužený víkend o svátky slovanských věrozvěstů a Jana Husa)

Začátek: čtvrtek v 16:00 hod, konec v neděli po obědě

Zaváděcí cena: 2.850 Kč (Lektorné 2100 Kč, jídlo 750 Kč)

Místo konání: Skryje č. p. 7, okres Rakovník. CHKO Křivoklátsko.

Lektor: Dan Mikušík a Aleš Lindovský (představení je níže)

Maximální počet účastníků: 10

Strava: Pestrá, chutná, veganská v hojném množství. 3 snídaně, 3 obědy, 3 večeře a 2 svačiny. Voda nebo čaj k dispozici po celou dobu kurzu.

Ubytování: Kempování/bivakování zdarma. Za 200 Kč/os/noc v podkroví bývalé stáje (lůžko, povlečení, ručník, teplá sprcha, možnost využití kuchyňky)

Koupání: v našem jezírku, nebo v Berounce

Témata zahrnují:

 • posilování jádra
 • flexibilita
 • síla
 • jóga
 • technika chůze
 • technika běhání
 • výživa
 • regenerace
 • spánek
 • automasáž
 • dýchání
 • otužování
 • meditace

Registrace: pošlete email na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Dobře fungující tělo "nakopává" všechny ostatní oblasti našeho života. Kdo si neudělá čas na to, aby se o své tělo staral, ztrácí ve výsledku mnohem víc času: po doktorech, prokrastinací, negativním myšlením a doprovázenými negativními pocity. Investice do své vitality má brzkou návratnost. Vrátí se v podobě kombinace dobrého zdraví, ušetřeného času a peněz i radosti ze života. Svou životní energií působíte i na své okolí.

Program jsme postavili tak, abyste po jeho skončení přesně věděli, jaké pravidelné návyky můžete zavést do svého života, abyste udržovali a případně i zvyšovali svou míru životní energie. Budete vědět takové to nutné minimum, abyste se udržovali pevní, silní, vytrvalí, odolní, odpočatí i přitažliví ?

Nebudeme se učit, jak dosahovat špičkových výkonů, ale jak pečovat o své tělo, abychom fungovali v každodenním životě. Aby nám nedělalo problém doběhnout autobus, odnést balík, zatančit si na zábavě nebo utéct z vězení. Kromě základního cvičení na posilování jádra, na flexibilitu, na aerobní vytrvalost, na koordinaci pohybů, dostanete i spoustu tipů pro ozdravný spánek, dýchání, chůzi i běh. Jako bonus zařadíme i povídání a možná i vyzkoušení některých body-hacking technik (otužování, šamanské dýchání, strategie pro přibírání i ubírání na váze). Samozřejmostí je úvod do zdravého stravování, které má na vitalitu ohromný vliv.

Jelikož jsme každý jiný, máme každý jiné potřeby a preference. Každý si na základě tohoto kurzu bude schopen vytvořit plán šitý sobě na míru.

Kurz je určen pro každého, koho zajímá zdravě vyvážený životní styl. Kdo potřebuje kompenzovat sedavé, nebo jednostranně zaměřené zaměstnání. Kdo ve víru událostí zanedbával své tělo, které to začíná dávat najevo. Kdo chce vyzařovat energii a zdraví. Je pro dospělé ženy a muže libovolného věku bez výrazných zdravotních omezení.

Nebudeme se moc zabývat nemocemi. Každý máme svá omezení a ta je třeba respektovat. Když se však zaměříme na zdraví a vitalitu, nebudou hrát nemoci v našem životě významnou roli.

Kromě cvičební podložky (karimatky, jógamatky, deky) nebudete potřebovat žádné složité vybavení. Přijeďte v dobrém rozmaru a s otevřenou myslí. Bude prostor i na sdílení zkušeností každého účastníka, abychom se mohli obohatit navzájem.

signature

 

 

Lektor Dan MikušíkDan Mikušík

Od dětství jsem vzhlížel k hrdinům akčních filmů, kteří oplývali silou, flexibilitou, rychlostí a mrštností. Něco z toho jsem se snažil napodobit a tak jsem se během svého života věnoval mnoha fyzickým aktivitám. Nikdy mě moc netáhla vrcholová úroveň, nýbrž taková úroveň dovednosti, abych si danou aktivitu mohl začít užívat. Znáte to. Každý začátek je těžký. Když začátek překonáte, pak to teprve začíná být ta správná zábava. V různou dobu svého života jsem si tedy užíval těchto sportů a aktivit: karate, stolní tenis, posilování s činkami, horské kolo, volejbal, běhání, skalní lezení, vysokohorská turistika, horolezectví, lyžování, skialpinismus, plavání, čikung, jóga, freediving.

Již od dob rané dospělosti jsem experimentoval s různými výživovými směry. Začalo to tuším knížkou Fit pro život, která poskytovala značně omezený pohled na výživu, ale nabízela alespoň nějakou alternativu k vepřu knedlu. Později dělená strava, makrobiotika, thrive diet, vitariánství - raw, pránická výživa a poslední dobou kombinace všeho :-). Dnes bych si netroufl nikomu doporučovat žádný jeden systém stravování. Na některých principech se ale shodne většina nezávislých výživářů a z toho je možné vybírat. Stravu volím nejen s ohledem na své zdraví, ale i s ohledem na etické hodnoty a zdraví naší Země. Integrální pohled na životosprávu je pro mě samozřejmostí. S životním růstem a probouzením se mění i životospráva.

Koučovací zkušenosti mám z oblasti posilování, ergonomického kosení, výuky freedivingu a jednu sezónu jsem předcvičoval hatha jógu. Ke každému se snažím přistupovat individuálně. Víc než soupeření s druhými mě motivuje soupeření se sebou a tak přistupuji i ke svým klientům. Každý, kdo se rozhodne ve svém životě něco vylepšit, má můj veliký respekt.

 

Lektor Aleš Lindovský

Aleš Lindovský

Pohyb beru jako náplň mého života. Jako malý kluk jsem s partou kamarádů trávil téměř veškerý volný čas venku, jízdou na kole, hraním si s balónem, honičkami a schovávanými. Postupem času se můj pohybový slovník začal ubírat směrem k tanci. Asi jsem hledal v pohybu hlubší smysl, propojení s něčím abstraktnějším. Vystudoval jsem taneční konzervatoř a poté tancoval v divadle J. K. Tyla v Plzni. Bavilo mě učit se novým tanečním, ale i jiným pohybům jako: balanční cvičení, posilování s vlastním tělem, kompenzační cvičení, protahování - flexibilita... Mně jde o to využít získané zkušenosti k posílení těla nejen po fyzické, ale i duchovní a duševní stránce. Studuji na ZČU obor tělovýchova a sport, učím moderní tanec, contemporary a balet. Mám zkušenosti v oblasti pilates, jógy, párové akrobacie. Sporty ani nebudu všechny jmenovat... jen snad jeden - lezení, které je mojí vášní. Samozřejmě k pohybu patří i zdravá strava nebo spíše naopak? K zdravé stravě zdravý pohyb...? I v tomto ohledu se stále zdokonaluji a hledám nejpřirozenější cestu a rád se s Vámi podělím o získané zkušenosti. Těším se na spolupráci a vzájemné obohacení se.