Lektor Aleš LindovskýHodně sedíme, koukáme do obrazovek, konzumujeme umělotiny a celkově degenerujeme. Proud většinové společnosti je silný. My z něho ale můžeme vyplout a s nadhledem si vybírat jen to, co opravdu zvyšuje kvalitu našeho života. Můžeme jíst nabíjející jídla a cvičit tak akorát, aby naše těla zůstávala dlouhodobě silná, odolná, pružná a krásná. To se brzy projeví i vyšší mírou životní energie - vitality.

Termín: 13. - 16. února 2020

Začátek: čtvrtek v 18:00 hod, konec v neděli po obědě

Cena: 3.910 Kč včetně veganské pestré stravy (3 snídaně, 3 obědy, 3 večeře, 2 svačiny, pití). Pro vitalitu by stačilo i méně často ;-)

Sleva pro pro páry (300 Kč na osobu)

Místo konání: Skryje č. p. 7, okres Rakovník. CHKO Křivoklátsko.

Lektor: Dan Mikušík

Ubytování: upřesníme dle počtu přihlášených

Koupání: v našem jezírku, nebo v Berounce (volitelně :-)

Hlaste se emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud je pro vás téma kurzu zajímavé, ale nevyhovujem vám termín, napište nám také. 

Kurz Vitality je jedním ze série kurzů Integrаční životní praxe. Cílem je, abychom byli veselejší, prospěšnější pro své okolí, celkově spokojení a šťastní. Abychom v rámci svých možností žili naplňující život. Vědomým přístupem dochází ke změnám mnohem rychleji. Iintegrační (holistický, zahrnující) přístup maximálně využívá výhod informační doby. Čerpá z mnoha zdrojů, vybírá to, co funguje a zahazuje to, co je přežité.

Kurz Vitality je tu pro ty, kteří jsou připraveni udělat ve svém životě změny. Kteří vědí, že změna je nutná. Kteří potřebují získat motivaci, směr a nejmodernější informace, aby s minimálním úsilím získali maximum vitality do života. Budete potřebovat otevřenou mysl. Některé informace člověk nerad slyší... 

Témata zahrnují:

 • jádro je základ
 • flexibilita
 • síla
 • eneregetická jóga
 • technika chůze
 • technika běhání
 • holistická výživa
 • regenerace
 • spánek
 • automasáž
 • dýchání
 • otužování
 • meditace

Dobře fungující tělo "nakopává" všechny ostatní oblasti našeho života. Kdo si neudělá čas na to, aby se o své tělo staral, ztrácí ve výsledku mnohem víc času: po doktorech, prokrastinací, negativním myšlením a doprovodnými negativními pocity. Investice do své vitality má brzkou návratnost. Vrátí se v podobě kombinace dobrého zdraví, ušetřeného času a peněz i radosti ze života. Svou životní energií působíte i na své okolí.

Program jsme postavili tak, abyste po jeho skončení přesně věděli, jaké pravidelné návyky můžete zavést do svého života, abyste udržovali a případně i zvyšovali svou míru životní energie. Budete vědět takové to nutné minimum, abyste se udržovali pevní, silní, vytrvalí, odolní, odpočatí i přitažliví ?

Nebudeme se učit, jak dosahovat špičkových výkonů, ale jak pečovat o své tělo, abychom fungovali v každodenním životě. Aby nám nedělalo problém doběhnout autobus, odnést balík, zatančit si na zábavě nebo utéct z vězení. Kromě základního cvičení na posilování jádra, na flexibilitu, na aerobní vytrvalost, na koordinaci pohybů, dostanete i spoustu tipů pro ozdravný spánek, dýchání, chůzi i běh. Jako bonus zařadíme i povídání a možná i vyzkoušení některých body-hacking technik (otužování, šamanské dýchání, strategie pro přibírání i ubírání na váze). Samozřejmostí je úvod do zdravého stravování, které má na vitalitu ohromný vliv.

Jelikož jsme každý jiný, máme každý jiné potřeby a preference. Každý si na základě tohoto kurzu bude schopen vytvořit plán šitý sobě na míru.

Kurz je určen pro každého, koho zajímá zdravě vyvážený životní styl. Kdo potřebuje kompenzovat sedavé, nebo jednostranně zaměřené zaměstnání. Kdo ve víru událostí zanedbával své tělo, které to začíná dávat najevo. Kdo chce vyzařovat energii a zdraví. Je pro dospělé ženy a muže libovolného věku bez výrazných zdravotních omezení.

Nebudeme se moc zabývat nemocemi. Každý máme svá omezení a ta je třeba respektovat. Když se však zaměříme na zdraví a vitalitu, nebudou hrát nemoci v našem životě významnou roli.

Kromě cvičební podložky (karimatky, jógamatky, deky), obuvi pro vyzkoušení techniky běhu (dovolí-li to podmínky) a oblečení pro venkovní procházku nebudete potřebovat žádné složité vybavení. Přijeďte v dobrém rozmaru a s otevřenou myslí. Bude prostor i na sdílení zkušeností každého účastníka, abychom se mohli obohatit navzájem.

signature

dan skala

V dětství jsem vzhlížel k hrdinům akčních filmů, kteří oplývali silou, flexibilitou, rychlostí a mrštností. Něco z toho jsem se snažil napodobit a tak jsem se během svého života věnoval mnoha fyzickým aktivitám. Nikdy mě moc netáhla vrcholová úroveň, nýbrž taková úroveň dovednosti, abych si danou aktivitu mohl začít užívat. Znáte to. Každý začátek je těžký. Když začátek překonáte, pak to teprve začíná být ta správná zábava. V různou dobu svého života jsem si tedy užíval těchto sportů a aktivit: karate, stolní tenis, posilování s činkami, horské kolo, volejbal, běhání, skalní lezení, vysokohorská turistika, horolezectví, lyžování, skialpinismus, plavání, čikung, jóga, freediving.

Již od dob rané dospělosti jsem experimentoval s různými výživovými směry. Začalo to tuším knížkou Fit pro život, která poskytovala značně omezený pohled na výživu, ale nabízela alespoň nějakou alternativu k vepřu knedlu. Později dělená strava, makrobiotika, thrive diet, vitariánství - raw, přerušovaný půst a poslední dobou kombinace všeho :-). Dnes bych si netroufl nikomu doporučovat žádný jeden systém stravování. Na některých principech se ale shodne většina nezávislých výživářů a z toho je možné vybírat. Stravu volím nejen s ohledem na své zdraví, ale i s ohledem na etické hodnoty a zdraví naší Země (integrační přístup).

Koučovací zkušenosti mám z oblasti posilování, ergonomického kosení, výuky freedivingu a jednu sezónu jsem předcvičoval hatha jógu. Ke každému se snažím přistupovat individuálně. Víc než soupeření s druhými mě motivuje soupeření se sebou a tak přistupuji i ke svým žákům. Každý, kdo se rozhodne ve svém životě něco vylepšit, má můj veliký respekt.