Lektor Aleš LindovskýHodně sedíme, koukáme do obrazovek, konzumujeme umělotiny a celkově degenerujeme. Proud většinové společnosti je silný. My z něho ale můžeme vyplout a s nadhledem si vybírat jen to, co opravdu zvyšuje kvalitu našeho života. Můžeme jíst nabíjející jídla a cvičit tak akorát, aby naše těla zůstávala dlouhodobě silná, odolná, pružná a krásná. To se brzy projeví i vyšší mírou životní energie - vitality.

Termín: 13. - 16. února 2020

Začátek: čtvrtek v 18:00 hod, konec v neděli po obědě

Cena: 3.910 Kč včetně veganské pestré stravy (3 snídaně, 3 obědy, 3 večeře, 2 svačiny, pití). Pro vitalitu by stačilo i méně často ;-)

Sleva pro pro páry (300 Kč na osobu)

Místo konání: Skryje č. p. 7, okres Rakovník. CHKO Křivoklátsko.

Lektor: Dan Mikušík

Ubytování: upřesníme dle počtu přihlášených

Koupání: v našem jezírku, nebo v Berounce (volitelně :-)

Hlaste se emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud je pro vás téma kurzu zajímavé, ale nevyhovujem vám termín, napište nám také. 

Kurz Vitality je jedním ze série kurzů Integrаční životní praxe. Cílem je, abychom byli veselejší, prospěšnější pro své okolí, celkově spokojení a šťastní. Abychom v rámci svých možností žili naplňující život. Vědomým přístupem dochází ke změnám mnohem rychleji. Iintegrační (holistický, zahrnující) přístup maximálně využívá výhod informační doby. Čerpá z mnoha zdrojů, vybírá to, co funguje a zahazuje to, co je přežité.

1

Přijeďte se k nám naučit, jak šetrně pečovat o ovocný sad. K dispozici tu máme výborný tréninkový areál mladého zanedbaného sadu, na kterém je možné ukázat širokou škálu chyb a prakticky provést kroky vedoucí k nápravě. Lektorem je zkušený ovocnář Petr Bulant, jehož přístup je nám velice blízký. Petr přistupuje ke stromům s citem. Podporuje u stromů tvorbu krásné přirozeně vypadající koruny. Zároveň umí výborně zdůvodnit dlouhodobý přínos šetrného řezu. Kurz bude vyhovovat i ženám, které jsou často při interakci s přírodou empatičtější než muži :-)

Termín: sobota 22. února 2020 (zahájení v 10:00, předpokládaný konec v 17:00) NAPLNĚN

Místo konání: Skryje, okres Rakovník

Cena: 1.000 Kč

Lektor: Petr Bulant 

Hlaste se emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud je pro vás téma kurzu zajímavé, ale nevyhovujem vám termín, napište nám také. Další termín je 29. února 2020. Více informací zde.

Prakticky, efektivně, z rostlinných zdrojů - pro vitalitu, udržitelnost a soběstačnost. Hlavní důraz bude kladen na postup přípravy a složení pro naše zdraví, menší na dochucování 😉

 

Termín: 5. - 7. června 2020, 9. - 11. října 2020 (začátek v pátek v 18:00, konec v neděli po obědě)

Cena:  2.200 Kč zahrnuje kurzovné a plnou penzi (od páteční večeře do nedělního oběda)

Lektor: Dan Mikušík

Hlásit se můžete zasláním emailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud vám nevyhovuje termín, napište, a až se sejdou 4 zájemci, na termínu se dohodneme.

 

ObalovanePampelisky

Naučte se připravovat chutná veganská jídla z převážně místních sezónních surovin bez obav a navíc v kruhu dalších žen. 

Jaro: 8. - 10. května 2020 NÁHRADNÍ TERMÍN

Léto: 26. - 28. června 2020 

Podzim: 25. - 27. září 2020 

Zima: 4. - 6. prosince 2020

začátek vždy v pátek v 18:00, konec v neděli po obědě

Lektor: Markéta Mikušíková

Cena:  2.200 Kč zahrnuje kurzovné, více než plnou penzi (od páteční večeře do nedělního oběda), vzorky na ochutnání s sebou, tištěné recepty

Prostředí, kde se kurz koná, můžete vidět v pořadu ČT 1 "Co naše babičky uměly a my jsme zapomněli"

FBrano

Až se naučíte dobře připravit svou kosu (to železné), seřídit kosiště a rozpohybovat své tělo do ladných pohybů, nebudete již chtít naslouchat vibracím motorové sekačky, zažívat připoutanost k matrixu elektrické či ropné sítě. S mixováním brouků bude také konec. S kosou můžete bez rámusu udržovat louku, sad i klasický trávník kolem domu. Ten se vám po čase odmění svou pestrostí a vitalitou.

1

  

Aby kosa kosila sama ... a váš praděda neměl co dodat

 

 

Co se na kurzu naučíte

- naklepat ostří kosy tak, aby se vlnilo nad nehtem

- naklepávat pro různé druhy porostu - od náletových dřevin po jemnou trávu

- zrestaurovat starou kosu

- připravit novou kosu

brouseni hrubeNabruste si svoje nože, nůžky, sekyry, dláta, hoblíky. Doma si na to čas málokdo udělá a u nás na to bude prostor. Novíc se dozvíte, jak na to a budete mít přístup k potřebnému vybavení, které si zde budete moci i zakoupit.

Ostrost nástroje je nutností pro kvalitní a příjemnou práci. Povíme si i trochu teorie. Díky tomu porozumíte různým úhlům a tvarům fazet. Budete vědět, jaké ostří se hodí pro jaký typ práce. Popíšeme si různé metody broušení s použitím různých brusných nástrojů a pomůcek.

Termín: 11. - 12. července 2020

(začátek v sobotu v 10:00, zakončení v neděli obědem)

Cena: 2.580 Kč. Zahrnuje lektorné, zapůjčení brusiva a přípravků a pestrou veganskou stravu (1x snídaně, 2x oběd, svačina, 1x večeře)

IMG 0970

Uvažujete o stavbě malého domku, přístřešku, dílny, letní kuchyně, zahradní pergoly nebo garáže? Naučte se, jak se to dá dělat i z přirozeně rostlého dřeva poctivou řemeslnou technikou. Nebo si prostě přijďte jen tak zatesat a vyzkoušet si toto krásné řemeslo ve společnosti mužů.

Termín: 5. - 9. srpna 2020

Místo konání: Skryje č. p. 7, okres Rakovník

Cena: 5.500 Kč včetně pestrého veganského jídla (4x snídaně, 4x oběd, 4x svačina, 4x večeře, pití)

Lektor: Dan Mikušík. 

Uvažujete o půstu? Nevíte jak na to nebo nemáte prostor? Nejste si jistí, jestli pro to máte dostatečně silnou vůli? Chcete si půst užít a ne se při něm trápit? Chcete se pročistit - fyzicky i mentálně? Chcete vstoupit do nového roku vědomě s pocitem větší kontroly nad svým životem?

Termín: 8. - 17. ledna 2021

Místo konání: Pravděpodobně rekreační (tzv. svazácká) chata ve Skryjích. Společenská místnost a 10 pokojů - každý pro max. 4 osoby. Krásné místo pod lesem s výhledem do krajiny kolem Berounky.

Průvodce: Dan Mikušík 

Cena: bude upřesněna

Bonus: Úvod do integrační teorie a životní praxe. ...

Hlaste se emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přijeďte se naučit a prakticky vyzkoušet, jak lze ekonomicky budovat opravdu velké nádrže na vodu.

O potřebě zadržovat vodu v krajině se dnes mluví leckde, ale samotné mluvení nestačí. Třeba konat a nejlepší je začít u sebe. Jeden z mnoha způsobů je jímat dešťovou vodu ze střechy. V poslední době se prodlužují období sucha, ale občas přece jen vydatně zaprší. Při přeháňce ale sudy přetečou během pár minut a většina vody odteče a později chybí. Proto je výhodné mít velkoobjemové nádrže (několik tísíc litrů), které jsou ovšem ke koupi drahé.

Termín: 4. - 6. července 2020. Začátek v sobotu v 10:00 hodin. Konec v pondělí v odpoledních hodinách. 

Cena za workshop: 1.000 Kč včetně pestré veganské stravy. 

Místo konání: Skryje č. p. 7, Křivoklátsko

Nádrž na dešťovku
Odkalovací jímka
Odkalovací jímka
Armatura
Armatura

dedek anglicky smallVyrobte si nožní svěrák zvaný "dědek", který se hodí na každém hospodářství i v přírodní dílně. Sundavání kůry, tvarování nohou, kolíků, topůrek - to vše se nejlépe dělá na dědkovi. Vyrobit dědka bez dědka není jednoduché :-) Kromě dědka budeme používat jednoduché, běžně dostupné nářadí, jako jsou pila, hoblík, dláto, poříz, kolovrátek a možná dojde i na vrtačku :-) Povíme si základy o struktuře a vlastnostech dřeva, které jsou potřebné pro práci s ním. Obejdeme se bez hřebíků a vrutů. Budeme tvořit pro radost z procesu tvoření. Výsledkem bude Váš pomocník pro další tvoření.