Termín úvodní schůzky: 15.10.2022 10:00 - 17:00 na adrese Skryje č. p. 7, 27042
 
Lektor: Dan Mikušík (nejsem finanční poradce)
Trvání: 8 týdnů, doporučená časová investice minimálně 4 hodiny týdně
Cena: 10000 Kč, zahrnuje dva obědy na dvou volitelných celodenních živých setkáních
Forma kurzu: Kombinace práce v online učebně (dle vašich časových možností) a sedmi online setkání přes Zoom/Google meet. 2 volitelná živá setkání ve Skryjích. Vytvoření skupiny podpory.
 
Cíl:
Po osmi týdnech budete sami sobě finančním poradcem, budete mít vypracovaný plán brzkého odchodu do penze včetně plánu realizace svých snů. Budete se orientovat ve světě financí a ve světě krypto technologií. Budete mít implementovanou vlastní individualizovanou pasivní strategii, abyste se mohli s klidným svědomím věnovat jiným věcem, které vás naplňují. Podpoříte svobodné odvětví a částečně se vymaníte z pout centrální moci.
 
Pro koho to je:

FBrano

Až se naučíte dobře připravit svou kosu (to železné), seřídit kosiště a rozpohybovat své tělo do ladných pohybů, nebudete již chtít naslouchat vibracím motorové sekačky, zažívat připoutanost k matrixu elektrické či ropné sítě. S mixováním brouků bude také konec. S kosou můžete bez rámusu udržovat louku, sad i klasický trávník kolem domu. Ten se vám po čase odmění svou pestrostí a vitalitou.

ObalovanePampelisky

Naučme se v bezpečí ženského kruhu spolu se svými dcerami/vnučkami připravovat chutná, barevná, rostlinná jídla bez obav, že by někomu nechutnala a v kuchyni jsme strávily času více než je nám milé. 

Termín: Bude vypsán, až se ozvou případní zájemci.

Lektor: Markéta Mikušíková

Cena:  3.500 Kč pro dospělého, 2.500 Kč pro dívku zahrnuje kurzovné, více než plnou penzi (od páteční večeře do nedělního oběda), vzorky na ochutnání s sebou, tištěné recepty. Ubytování není v ceně zahrnuto. 

Pro koho: Kurz je určen pro maminky, babičky a jejich dívčí příbuzné ve věku přibližně 8 - 13 let.

Kde: Skryje u Rakovníka

Prakticky, efektivně, z rostlinných zdrojů - pro vitalitu, udržitelnost a soběstačnost. Hlavní důraz bude kladen na postup přípravy a složení pro naše zdraví, menší na dochucování 😉

 

Termín: Bude vypsán, až se ozvou případní zájemci. (začátek v pátek v 18:00, konec v neděli po obědě)

Cena:  2.900 Kč zahrnuje kurzovné a plnou penzi (od páteční večeře do nedělního oběda)

Lektor: Dan Mikušík

Hlásit se můžete zasláním emailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

ObalovanePampelisky

Naučte se připravovat chutná rostlinná jídla z převážně místních sezónních surovin bez obav, že by někomu nechutnala. Příprava jídla není pouze o obstarání ingrediencí a dodržení "správného" postupu. Jsou to také emoce, fantazie, kreativita a radost. 

Jaro 2023: 14. - 16. duben

Léto 2023: 16. - 18. červen 

Podzim 2023: 22. - 24. září

Zima 2023: 1. - 3. prosinec

začátek vždy v pátek v 18:00, konec v neděli po obědě

Lektor: Markéta Mikušíková

Cena: 3.500 Kč zahrnuje kurzovné, více než plnou penzi (od páteční večeře do nedělního oběda), tištěné recepty, vzorky na ochutnání s sebou domů

Prostředí, kde se kurz koná, můžete vidět v pořadu ČT 1 "Co naše babičky uměly a my jsme zapomněli"

1

Aby kosa kosila sama

... a váš praděda neměl co dodat

Co se na kurzu naučíte

  • naklepat ostří kosy tak, aby se vlnilo nad nehtem
  • naklepávat pro různé druhy porostu - od náletových dřevin po jemnou trávu
  • zrestaurovat starou kosu
  • připravit novou kosu

brouseni hrubeNabruste si svoje nože, nůžky, sekyry, dláta, hoblíky. Doma si na to čas málokdo udělá a u nás na to bude prostor. Novíc se dozvíte, jak na to a budete mít přístup k potřebnému vybavení, které si zde budete moci i zakoupit.

Ostrost nástroje je nutností pro kvalitní a příjemnou práci. Povíme si i trochu teorie. Díky tomu porozumíte různým úhlům a tvarům fazet. Budete vědět, jaké ostří se hodí pro jaký typ práce. Popíšeme si různé metody broušení s použitím různých brusných nástrojů a pomůcek.

Termíny: 10. září 2022

Cena: 3.000 Kč. Zahrnuje lektorné, zapůjčení brusiva a přípravků, pestrou rostlinnou stravu (oběd, svačina)

IMG 0970

Uvažujete o stavbě malého domku, přístřešku, dílny, letní kuchyně, zahradní pergoly nebo garáže? Naučte se, jak se to dá dělat i z přirozeně rostlého dřeva poctivou řemeslnou technikou. Nebo si prostě přijďte jen tak zatesat a vyzkoušet si toto krásné řemeslo ve společnosti mužů.

Termín: 24. - 28. srpna 2022

Místo konání: Skryje č. p. 7, okres Rakovník

Cena: 7.000 Kč včetně pestré rostlinné stravy (4x snídaně, 4x oběd, 4x svačina, 4x večeře, pití)

Lektor: Dan Mikušík. 

Přijeďte si k nám na týden odpočinout při půstovém (pránickém) pobytu. Po svátcích je ideální doba pročistit svá těla i mysl a vstoupit vědomě do dalšího roku. Pobyt je vhodný pro úplné začátečníky i zkušené.

Termín: 7. - 14. ledna 2022 (v pátek je začátek v 18:00 hod)

Místo konání: Rekreační chata ve Skryjích. Společenská místnost a 10 skromných pokojíků. Krásné místo pod lesem s výhledem do krajiny kolem Berounky.

Průvodce: Dan Mikušík 

Cena: 4.900 Kč včetně ubytování a pránické stravy

Dobrovolný program bude mimo jiné zahrnovat trochu teorie, lehké ranní cvičení, meditaci, procházky po krásném okolí, sdílení ve skupině, odpočinek, minitorování krevní glukózy, ketonů a tlaku. Program budeme přizpůsobovat  podle potřeb skupiny.

Pokud berete nějaké léky, konzultujte účast a případné dávkování s lékařem, který má s půsty zkušenosti (těch moc není). 

V případě dotazů nám neváhejte zavolat.

Hlaste se emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

1

Přijeďte se k nám naučit, jak šetrně pečovat o ovocný sad. K dispozici tu máme výborný tréninkový areál mladého zanedbaného sadu, na kterém je možné ukázat širokou škálu chyb a prakticky provést kroky vedoucí k nápravě. Lektorem je zkušený ovocnář Petr Bulant, jehož přístup je nám velice blízký. Petr přistupuje ke stromům s citem. Podporuje u stromů tvorbu krásné přirozeně vypadající koruny. Zároveň umí výborně zdůvodnit dlouhodobý přínos šetrného řezu. Kurz bude vyhovovat i ženám, které jsou často při interakci s přírodou empatičtější než muži :-)

Termín: V roce 2023 zatím kurz u nás ve Skryjích neplánujeme. V případě zájmu kontaktujte Petra Bulanta  

Místo konání: 

Cena: 

Lektor: Petr Bulant  

V sobotu proběhne jednodenní teoretický i praktický kurz řezu, výsadby, ochrany ovocných stromů. V neděli bude pokračovat teorií i praxí roubování. Lze se zúčastnit pouze jednoho z kurzů nebo zůstat celý víkend. V ceně kurzu je veganský oběd v podobě polévky a domácího chleba. Pro ty, kdo chtějí zůstat přes noc, obstaráme večeři a snídani. Ubytování lze zajistit ve Skryjích. Není v ceně kurzovného, stejně tak jako případná večeře a snídaně.