FBrano

Až se naučíte dobře připravit svou kosu (to železné), seřídit kosiště a rozpohybovat své tělo do ladných pohybů, nebudete již chtít naslouchat vibracím motorové sekačky, zažívat připoutanost k matrixu elektrické či ropné sítě. S mixováním brouků bude také konec. S kosou můžete bez rámusu udržovat louku, sad i klasický trávník kolem domu. Ten se vám po čase odmění svou pestrostí a vitalitou.

Už delší dobu sním o životě ve společenství podobně smýšlejících lidí a teď jsem se rozhodl udělat krok tím směrem, aby nezůstalo jen u snění.

ObalovanePampelisky

Naučme se v bezpečí ženského kruhu spolu se svými dcerami/vnučkami připravovat chutná, barevná, rostlinná jídla bez obav, že by někomu nechutnala a v kuchyni jsme strávily času více než je nám milé. 

Termín: 28. - 30. května 2021. Začátek v pátek v 18:00 hod, konec v neděli po obědě

Lektor: Markéta Mikušíková

Cena:  2.200 Kč pro dospělého, 1.700 Kč pro dívku zahrnuje více než plnou penzi (od páteční večeře do nedělního oběda), vzorky na ochutnání s sebou, tištěné recepty

Pro koho: Kurz je určen pro maminky, babičky a jejich dívčí příbuzné ve věku přibližně 8 - 13 let.

Kde: Skryje u Rakovníka

ObalovanePampelisky

Naučte se připravovat chutná rostlinná jídla z převážně místních sezónních surovin bez obav, že by někomu nechutnala. Příprava jídla není pouze o obstarání igrediencí a dodržení "správného" postupu. Jsou to také emoce, fantazie, kreativita a radost. 

Jaro: 16. - 18. duben 2021, 23. - 25. duben 2021

Léto:  2. - 4. červenec 2021

Podzim: 17. - 19. září OBSAZENO, 15. - 17. října 2021

Zima: 26. - 28. listopad 2021

začátek vždy v pátek v 18:00, konec v neděli po obědě

Lektor: Markéta Mikušíková

Cena:  2.200 Kč zahrnuje kurzovné, více než plnou penzi (od páteční večeře do nedělního oběda), vzorky na ochutnání s sebou, tištěné recepty

Prostředí, kde se kurz koná, můžete vidět v pořadu ČT 1 "Co naše babičky uměly a my jsme zapomněli"

1

  

Aby kosa kosila sama ... a váš praděda neměl co dodat

 

 

Co se na kurzu naučíte

- naklepat ostří kosy tak, aby se vlnilo nad nehtem

- naklepávat pro různé druhy porostu - od náletových dřevin po jemnou trávu

- zrestaurovat starou kosu

- připravit novou kosu

brouseni hrubeNabruste si svoje nože, nůžky, sekyry, dláta, hoblíky. Doma si na to čas málokdo udělá a u nás na to bude prostor. Novíc se dozvíte, jak na to a budete mít přístup k potřebnému vybavení, které si zde budete moci i zakoupit.

Ostrost nástroje je nutností pro kvalitní a příjemnou práci. Povíme si i trochu teorie. Díky tomu porozumíte různým úhlům a tvarům fazet. Budete vědět, jaké ostří se hodí pro jaký typ práce. Popíšeme si různé metody broušení s použitím různých brusných nástrojů a pomůcek.

Termíny: 27. března a 24. července 2021

Cena: 2.330 Kč. Zahrnuje lektorné, zapůjčení brusiva a přípravků, pestrou rostlinnou stravu (oběd, svačina)

IMG 0970

Uvažujete o stavbě malého domku, přístřešku, dílny, letní kuchyně, zahradní pergoly nebo garáže? Naučte se, jak se to dá dělat i z přirozeně rostlého dřeva poctivou řemeslnou technikou. Nebo si prostě přijďte jen tak zatesat a vyzkoušet si toto krásné řemeslo ve společnosti mužů.

Termín: 11. - 15. srpna 2021

UVOLNILA SE 2 MÍSTA

Místo konání: Skryje č. p. 7, okres Rakovník

Cena: 5.500 Kč včetně pestré rostlinné stravy (4x snídaně, 4x oběd, 4x svačina, 4x večeře, pití)

Lektor: Dan Mikušík. 

Přijeďte si k nám na týden odpočinout při půstovém (pránickém) pobytu. Po svátcích je ideální doba pročistit svá těla i mysl a vstoupit vědomě do dalšího roku. Pobyt je vhodný pro úplné začátečníky i zkušené.

Termín: 10. - 17. ledna 2021 (v neděli je začátek v 18:00 hod)

Místo konání: Rekreační chata ve Skryjích. Společenská místnost a 10 skromných pokojíků. Krásné místo pod lesem s výhledem do krajiny kolem Berounky.

Průvodce: Dan Mikušík 

Cena: 4600 Kč včetně ubytování a pránické stravy

Dobrovolný program bude mimo jiné zahrnovat trochu teorie, lehké ranní cvičení, meditaci, procházky po krásném okolí, sdílení ve skupině, odpočinek, minitorování krevní glukózy, ketonů a tlaku. Program  budeme přizpůsobovat  podle potřeb skupiny.

Pokud berete nějaké léky, konzultujte účast a případné dávkování s lékařem, který má s půsty zkušenosti (těch moc není). 

V případě dotazů nám neváhejte zavolat.

Hlaste se emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

1

Přijeďte se k nám naučit, jak šetrně pečovat o ovocný sad. K dispozici tu máme výborný tréninkový areál mladého zanedbaného sadu, na kterém je možné ukázat širokou škálu chyb a prakticky provést kroky vedoucí k nápravě. Lektorem je zkušený ovocnář Petr Bulant, jehož přístup je nám velice blízký. Petr přistupuje ke stromům s citem. Podporuje u stromů tvorbu krásné přirozeně vypadající koruny. Zároveň umí výborně zdůvodnit dlouhodobý přínos šetrného řezu. Kurz bude vyhovovat i ženám, které jsou často při interakci s přírodou empatičtější než muži :-)

Termín: sobota 20. února 2021 (zahájení v 10:00, předpokládaný konec v 17:00) KURZ JE NAPLNĚN. HLÁSIT SE MŮŽETE JAKO NÁHRADNÍCI. 

Místo konání: Skryje, okres Rakovník

Cena: 1.000 Kč

Lektor: Petr Bulant 

Hlaste se emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud je pro vás téma kurzu zajímavé, ale nevyhovujem vám termín, napište nám také.

Přijeďte se naučit a prakticky vyzkoušet, jak lze ekonomicky budovat opravdu velké nádrže na vodu.

O potřebě zadržovat vodu v krajině se dnes mluví leckde, ale samotné mluvení nestačí. Třeba konat a nejlepší je začít u sebe. Jeden z mnoha způsobů je jímat dešťovou vodu ze střechy. V poslední době se prodlužují období sucha, ale občas přece jen vydatně zaprší. Při přeháňce ale sudy přetečou během pár minut a většina vody odteče a později chybí. Proto je výhodné mít velkoobjemové nádrže (několik tísíc litrů), které jsou ovšem ke koupi drahé.

Termín: 30. dubna - 2. května 2021 Začátek v pátek v 10:00 hodin, konec v neděli v odpoledních hodinách. 

Cena za workshop: 1.000 Kč včetně pestré rostlinné stravy. 

Místo konání: Skryje č. p. 7, Křivoklátsko

Nádrž na dešťovku
Odkalovací jímka
Odkalovací jímka
Armatura
Armatura