FBrano

Až se naučíte dobře připravit svou kosu (to železné), seřídit kosiště a rozpohybovat své tělo do ladných pohybů, nebudete již chtít naslouchat vibracím motorové sekačky, zažívat připoutanost k matrixu elektrické či ropné sítě. S mixováním brouků bude také konec. S kosou můžete bez rámusu udržovat louku, sad i klasický trávník kolem domu. Ten se vám po čase odmění svou pestrostí a vitalitou.

1

  Aby kosa kosila sama

... a váš praděda neměl co dodat

 

Co se na kurzu naučíte

- naklepat ostří kosy tak, aby se vlnilo nad nehtem

- naklepávat pro různé druhy porostu - od náletových dřevin po jemnou trávu

- zrestaurovat starou kosu

- připravit novou kosu

02Vyrobte si dřevěnou misku, talíř, lžíci, korýtko nebo násadu na sekyru. Budeme používat jednoduché, běžně dostupné nářadí, jako jsou truhlářská a řezbářská dláta, hoblíky, vlaštovky, pořízy. Povíme si základy o struktuře a vlastnostech dřeva, které jsou potřebné pro práci s ním. Budeme tvořit pro radost z procesu tvoření. Výsledkem bude originální výtvor, který nejde nikde koupit a proto není třeba a ani nelze jeho cenu srovnávat s ničím, co je na trhu.

IMG 0970

Uvažujete o stavbě malého domku, přístřešku, dílny, letní kuchyně, zahradní pergoly nebo garáže? Naučte se, jak se to dá dělat i z přirozeně rostlého dřeva. Nebo si prostě přijďte jen tak zatesat a vyzkoušet si toto krásné řemeslo.

Termín: 18. - 22. červenec 2018

Místo konání: Skryje č. p. 7, okres Rakovník

Cena: kurzovné 4.300 Kč + 1.200 Kč veganské jídlo (4x snídaně, 4x oběd, 4x svačina, 4x večeře, pití) + ubytování 200 Kč/os/noc nebo kempování/bivakování zdarma

Maximální počet účastníků: 8

Lektor: Dan Mikušík. 

04

Vyrobte si stoličku pro naklepávání kos, lavičku, selský stolek nebo i dědka (nožní svěrák), který se hodí na vše možné. Budeme používat jednoduché, běžně dostupné nářadí, jako různé pily, hoblíky, dláta, pořízy, cidliny, kolovrátky a možná dojde i na aku-vrtačku :-) Povíme si základy o struktuře a vlastnostech dřeva, které jsou potřebné pro práci s ním. Zkusíme se obejít bez hřebíků a vrutů. Budeme tvořit pro radost z procesu tvoření. Výsledkem bude originální výtvor, který nejde nikde koupit a proto není třeba a ani nelze jeho cenu srovnávat s ničím, co je na trhu.

IMG 0091Až se naučíte dobře připravit svou kosu (to železné), seřídit kosiště a rozpohybovat své tělo do ladných pohybů, nebudete již chtít naslouchat vibracím motorové sekačky, zažívat připoutanost k matrixu elektrické či ropné sítě. S mixováním brouků bude také konec. S kosou můžete bez rámusu udržovat louku, sad i klasický trávník kolem domu. Ten se vám po čase odmění svou pestrostí a vitalitou.

wwwJaké to asi je, zanořit se do desetimetrové hloubky a ve stavu bez tíže prozkoumávat podvodní svět. Bez složitého vybavení, bez hluku bublajícího přístroje. Můžete vplout mezi hejno ryb a ony se vás nebudou bát. Můžete s nimi sdílet jejich svět, který byl někdy v pradávné minulosti i vaším světem. Můžete nahlédnout do temné jeskyně a vydat se za světlem na jejím konci. Od té chvíle ve vás tato zkušenost bude žít a vy se budete cítit více člověkem a zároveň více součástí všeho kolem sebe.