Termín: Hlaste se ted - až se nás sejde šest, dohodneme se na termínu první schůzky
 
 
Lektor: Dan Mikušík, informace čerpány od světově proslulých autorit v oblasti investování, makroekonomie, decentralizovaných krypto technologií, psychologie hojnosti. Osobní praxe.
Trvání: 8 týdnů, doporučená časová investice minimálně 4 hodiny týdně
Cena: 10000 Kč, zahrnuje dva obědy na dvou volitelných celodenních živých setkáních
Forma kurzu: Kombinace práce v online učebně (dle vašich časových možností) a sedmi online setkání přes Zoom/Google meet. 2 volitelná živá setkání ve Skryjích. Vytvoření skupiny podpory.
 
Cíl:
Po osmi týdnech budete sami sobě finančním poradcem, budete mít vypracovaný plán brzkého odchodu do penze včetně plánu realizace svých snů. Budete se orientovat ve světě financí a ve světě krypto technologií. Budete mít implementovanou vlastní individualizovanou pasivní strategii, abyste se mohli s klidným svědomím věnovat jiným věcem, které vás naplňují. Podpoříte svobodné odvětví a částečně se vymaníte z pout centrální moci.
 
Pro koho to je:

 

SPOLEČNÝ PŮST PÉČE O OVOCNÉ STROMY VAŘENÍ PRO ZDRAVÍPŘÍRODNÍ VAŘENÍ V ŽENSKÉM KRUHU
VÍKENDOVÉ KURZY KOSENÍ A NAKLEPÁVÁNÍ KURZ NAKLEPÁVÁNÍ KOSYKURZ BROUŠENÍ NÁSTROJŮ TESAŘINA Z KULATINY WORKSHOP STAVĚNÍ NÁDRŽE Z FERROBETONU
     
     

Teď (vždy po přihlášení šesti členů se domluvíme na termínu spuštění, který vyhovuje všem. Nejbližší volný začátek možný od 5.4.2022) - Cesta k finanční svobodě

8. - 10. dubna 2022 - Jarní přírodní vaření v ženském kruhu

20. - 22. května 2022 - Víkendový kurz kosení a naklepávání

27. - 29. května 2022 - Víkendový kurz kosení a naklepávání 

3. - 5. června 2022 - Letní přírodní vaření v ženském kruhu

23. června 2022 -  Kurz naklepávání kosy

5. - 7. srpna 2022 - Víkendový kurz kosení a naklepávání

24. - 28. srpna 2022 - Tesařina z kulatiny

10. září 2022 - Kurz broušení nástrojů

16. - 18. září 2022 - Podzimní přírodní vaření v ženském kruhu 

23. - 25. září 2022 - Podzimní přírodní vaření v ženském kruhu

2. - 4. prosince 2022 - Zimní přírodní vaření v ženském kruhu

9. - 11. prosince 2022 - Zimní přírodní vaření v ženském kruhu

 

 

 
Kdy - 28.- 29.5. 2022
Kde - 50.0429803N, 14.4182186E
Co - nejdůležitější etapa stavby podzemní ferrobetonové nádrže na dešťovku
Proč - protože sdílení je akt lásky; a taky proto, že voda je elementární a strategická surovina a bude jen dražší a dražší, neb zahraniční paraziti ve vodárenství, aj.
Jak - mám zajištěno: míchačka, písek, cement, voda, náčiní; něco k snědku, pivko (možná bych i nabídl jednomu, dvěma mimopražským nocleh);
Od vás bych si přál: aspoň 2x půl metráku chuti do práce na oba dny, prac. rukavice, holinky (nějaké i mám na půjčení...), zednickou lžíci (není podmínkou; + pokud se obáváte stříknutí betonu do oka, pak ochranné brýle!), oděv, kterému nevadí zašpinění

Zvu vás 28. a 29.5. 2022 na bezplatný workshop stavby 20m3 nádrže na dešťovku, podobně jako na MČ Praha 12, jen s tím rozdílem, že výsledek bude za materiálové náklady 20x levnější (v nich jsou ovšem započítány i výkopové práce a odvozy zeminy). Plus pár hodin práce (doposud) víceméně jednoho člověka.

FBrano

Až se naučíte dobře připravit svou kosu (to železné), seřídit kosiště a rozpohybovat své tělo do ladných pohybů, nebudete již chtít naslouchat vibracím motorové sekačky, zažívat připoutanost k matrixu elektrické či ropné sítě. S mixováním brouků bude také konec. S kosou můžete bez rámusu udržovat louku, sad i klasický trávník kolem domu. Ten se vám po čase odmění svou pestrostí a vitalitou.

ObalovanePampelisky

Naučme se v bezpečí ženského kruhu spolu se svými dcerami/vnučkami připravovat chutná, barevná, rostlinná jídla bez obav, že by někomu nechutnala a v kuchyni jsme strávily času více než je nám milé. 

Termín: Bude vypsán, až se ozvou případní zájemci.

Lektor: Markéta Mikušíková

Cena:  2.900 Kč pro dospělého, 2.200 Kč pro dívku zahrnuje více než plnou penzi (od páteční večeře do nedělního oběda), vzorky na ochutnání s sebou, tištěné recepty

Pro koho: Kurz je určen pro maminky, babičky a jejich dívčí příbuzné ve věku přibližně 8 - 13 let.

Kde: Skryje u Rakovníka

Prakticky, efektivně, z rostlinných zdrojů - pro vitalitu, udržitelnost a soběstačnost. Hlavní důraz bude kladen na postup přípravy a složení pro naše zdraví, menší na dochucování 😉

 

Termín: Bude vypsán, až se ozvou případní zájemci. (začátek v pátek v 18:00, konec v neděli po obědě)

Cena:  2.900 Kč zahrnuje kurzovné a plnou penzi (od páteční večeře do nedělního oběda)

Lektor: Dan Mikušík

Hlásit se můžete zasláním emailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

ObalovanePampelisky

Naučte se připravovat chutná rostlinná jídla z převážně místních sezónních surovin bez obav, že by někomu nechutnala. Příprava jídla není pouze o obstarání ingrediencí a dodržení "správného" postupu. Jsou to také emoce, fantazie, kreativita a radost. 

Jaro 2022: 8. - 10. duben

Léto 2022: 3. - 5. červen 

Podzim 2022: 16. - 18. září , 23. - 25. září

Zima 2022: 2. - 4. prosinec, 9. - 11. prosinec

začátek vždy v pátek v 18:00, konec v neděli po obědě

Lektor: Markéta Mikušíková

Cena:  2.900 Kč zahrnuje kurzovné, více než plnou penzi (od páteční večeře do nedělního oběda), vzorky na ochutnání s sebou, tištěné recepty

Prostředí, kde se kurz koná, můžete vidět v pořadu ČT 1 "Co naše babičky uměly a my jsme zapomněli"

1

Aby kosa kosila sama

... a váš praděda neměl co dodat

Co se na kurzu naučíte

  • naklepat ostří kosy tak, aby se vlnilo nad nehtem
  • naklepávat pro různé druhy porostu - od náletových dřevin po jemnou trávu
  • zrestaurovat starou kosu
  • připravit novou kosu

brouseni hrubeNabruste si svoje nože, nůžky, sekyry, dláta, hoblíky. Doma si na to čas málokdo udělá a u nás na to bude prostor. Novíc se dozvíte, jak na to a budete mít přístup k potřebnému vybavení, které si zde budete moci i zakoupit.

Ostrost nástroje je nutností pro kvalitní a příjemnou práci. Povíme si i trochu teorie. Díky tomu porozumíte různým úhlům a tvarům fazet. Budete vědět, jaké ostří se hodí pro jaký typ práce. Popíšeme si různé metody broušení s použitím různých brusných nástrojů a pomůcek.

Termíny: 10. září 2022

Cena: 3.000 Kč. Zahrnuje lektorné, zapůjčení brusiva a přípravků, pestrou rostlinnou stravu (oběd, svačina)

IMG 0970

Uvažujete o stavbě malého domku, přístřešku, dílny, letní kuchyně, zahradní pergoly nebo garáže? Naučte se, jak se to dá dělat i z přirozeně rostlého dřeva poctivou řemeslnou technikou. Nebo si prostě přijďte jen tak zatesat a vyzkoušet si toto krásné řemeslo ve společnosti mužů.

Termín: 24. - 28. srpna 2022

Místo konání: Skryje č. p. 7, okres Rakovník

Cena: 7.000 Kč včetně pestré rostlinné stravy (4x snídaně, 4x oběd, 4x svačina, 4x večeře, pití)

Lektor: Dan Mikušík. 

Přijeďte si k nám na týden odpočinout při půstovém (pránickém) pobytu. Po svátcích je ideální doba pročistit svá těla i mysl a vstoupit vědomě do dalšího roku. Pobyt je vhodný pro úplné začátečníky i zkušené.

Termín: 7. - 14. ledna 2022 (v pátek je začátek v 18:00 hod)

Místo konání: Rekreační chata ve Skryjích. Společenská místnost a 10 skromných pokojíků. Krásné místo pod lesem s výhledem do krajiny kolem Berounky.

Průvodce: Dan Mikušík 

Cena: 4.900 Kč včetně ubytování a pránické stravy

Dobrovolný program bude mimo jiné zahrnovat trochu teorie, lehké ranní cvičení, meditaci, procházky po krásném okolí, sdílení ve skupině, odpočinek, minitorování krevní glukózy, ketonů a tlaku. Program budeme přizpůsobovat  podle potřeb skupiny.

Pokud berete nějaké léky, konzultujte účast a případné dávkování s lékařem, který má s půsty zkušenosti (těch moc není). 

V případě dotazů nám neváhejte zavolat.

Hlaste se emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

1

Přijeďte se k nám naučit, jak šetrně pečovat o ovocný sad. K dispozici tu máme výborný tréninkový areál mladého zanedbaného sadu, na kterém je možné ukázat širokou škálu chyb a prakticky provést kroky vedoucí k nápravě. Lektorem je zkušený ovocnář Petr Bulant, jehož přístup je nám velice blízký. Petr přistupuje ke stromům s citem. Podporuje u stromů tvorbu krásné přirozeně vypadající koruny. Zároveň umí výborně zdůvodnit dlouhodobý přínos šetrného řezu. Kurz bude vyhovovat i ženám, které jsou často při interakci s přírodou empatičtější než muži :-)

Termín: 5. - 6. března 2022. 

Místo konání: Skryje, okres Rakovník

Cena: 1.000 Kč za 1 den. 1.800 Kč za oba dny.

Lektor: Petr Bulant 

Hlaste se emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V sobotu proběhne jednodenní teoretický i praktický kurz řezu, výsadby, ochrany ovocných stromů. V neděli bude pokračovat teorií i praxí roubování. Lze se zúčastnit pouze jednoho z kurzů nebo zůstat celý víkend. V ceně kurzu je veganský oběd v podobě polévky a domácího chleba. Pro ty, kdo chtějí zůstat přes noc, obstaráme večeři a snídani. Ubytování lze zajistit ve Skryjích. Není v ceně kurzovného, stejně tak jako případná večeře a snídaně.