Uvažujete o půstu? Nevíte jak na to nebo nemáte prostor? Nejste si jistí, jestli pro to máte dostatečně silnou vůli? Chcete si půst užít a ne se při něm trápit? Chcete se pročistit - fyzicky i mentálně? Chcete vstoupit do nového roku vědomě s pocitem větší kontroly nad svým životem?

Termín: 8. - 17. ledna 2021

Místo konání: Pravděpodobně rekreační (tzv. svazácká) chata ve Skryjích. Společenská místnost a 10 pokojů - každý pro max. 4 osoby. Krásné místo pod lesem s výhledem do krajiny kolem Berounky.

Průvodce: Dan Mikušík 

Cena: bude upřesněna

Bonus: Úvod do integrační teorie a životní praxe. ...

Hlaste se emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jídlo je jednou z největších závislostí člověka. Když tuto závislost překonáte - byť jen krátkodobě - získáte pocit svobody. Budete lépe ukotveni v podstatě Bytí.

Také ze sebe dostanete spoustu akumulovaných nánosů z jídla a prostředí. Dáte svému trávicímu traktu a potažmo i celému tělu odpočinout. Pokud to potřebujete, tak shodíte přebytečná kila s minimálním nebezpečím jojo-efektu (který v případě diety vrací člověka rychle zpět z důvodu zpomalení metabolismu). Po odeznění prvotní intenzivní detoxifikace máte možnost zažít stavy jasné mysli a prožívání přítomného okamžiku.

Vedení a vzájemná podpora jsou důležitou součástí celého procesu.

Bude spousta prostoru pro individuální sdílení, abychom se lépe poznali. Podělíme se o své zkušenosti, povíme si o různých druzích půstu s trochu teorie kolem půstování.

Každý den zahrneme lehké cvičení, které je důležitou součástí půstu. Zařadíme i snadné procházky po okolí. Budeme čerpat energii z prány.

Budeme hodně odpočívat. Vyhradíme čas ticha pro individuální kontemplaci.

Od třetího dne, až se začne mysl pročišťovat, si začneme povídat o tom, co je to integrační životní praxe. Jak probíhá rozvoj člověka z perspektivy vyššího uvědomění. Jak je možné na sobě pracovat pro maximální realizaci svého potenciálu na cestě k harmonii, radosti a k životnímu naplnění.

Budete mít příležitost z nadhledu posoudit svou momentální životní situaci.  

Volitelně můžeme každý den monitorovat krevní tlak, glukózu, ketony, pH moči.

Prioritou je vytvořit bezpečnou atmosféru klidu, kdy můžete nechat věci plynout: zaujmout roli nezúčastněného pozorovatele nebo se ponořit do prožívání přítomného okamžiku.

Návrat do běžného života je nutné dobře připravit. Vysvětlíme si strategii návratové diety. Můžete se rozhodnout v půstu pokračovat, pokud ucítíte, že je to tak správně.

Program se bude vyvíjet podle potřeb a dynamiky ve skupině.

Foto z již konaného společného půstu.