Termín úvodní schůzky: neděle 28.5.2023 10:00 - 17:00 na adrese Skryje č. p. 7, 27042
 
Lektor: Dan Mikušík (nejsem finanční poradce)
Trvání: 8 týdnů, doporučená časová investice minimálně 4 hodiny týdně
Cena: 10000 Kč, zahrnuje dva obědy na dvou volitelných celodenních živých setkáních
Forma kurzu: Kombinace práce v online učebně (dle vašich časových možností) a sedmi online setkání přes Zoom/Google meet. 2 volitelná živá setkání ve Skryjích. Vytvoření skupiny podpory.
 
Cíl:
Po osmi týdnech budete sami sobě finančním poradcem, budete mít vypracovaný plán brzkého odchodu do penze včetně plánu realizace svých snů. Budete se orientovat ve světě financí a ve světě krypto technologií. Budete mít implementovanou vlastní individualizovanou pasivní strategii, abyste se mohli s klidným svědomím věnovat jiným věcem, které vás naplňují. Podpoříte svobodné odvětví a částečně se vymaníte z pout centrální moci.
 
Pro koho to je:
Buď pro toho, kdo má větší příjmy, než výdaje a kdo je připraven rozdíl investovat tak, aby se zbavil případných špatných dluhů, aby peníze začaly pracovat pro něj. Čím dřív začnete, tím větší efekt to bude mít.
Nebo pro toho, kdo má úspory, které kvůli inflaci ztrácejí na hodnotě (včetně produktů s jistou ztrátou hodnoty, jako je stavební spoření, různé fondy, jako Conseq, apod...)
 
Podmínkou je schopnost ovládat počítačové nebo mobilní aplikace typu internetového bankovnictví. 
 
Když dosáhnete finanční svobody, můžete realizovat libovolné materiální sny čistě z pasivního příjmu. Stáváte se tvůrcem - bohatým (bůh a ty). Neznamená to ale, že máte po starostech. Problém nedostatku peněz se transformuje na problém nadbytku a vy se musíte naučit být dobrým a zodpovědný správcem. Peníze vám pak umožní, abyste byli víc sami sebou a vy budete moci lépe šířit vaší verzi "dobra".
 
To, jestli se stanete bohatými a jestli si bohatství budete schopni udržet (a předat svým potomkům), závisí z 20% na správné strategii a z 80% na psychologii. Nestačí tedy vědět, - i to je nutné - je ale ještě potřeba to opravdu dělat. Tam bývá člověk sám sobě nepřítelem. Geneticky na to přirozeně nejsme naprogramováni. Když toto zvědomíme a nastavíme strategii tak, aby nás chránila před námi samými, můžeme vystoupat po finančním žebříčku přes finanční nezávislost třeba až k té finanční svobodě.
 
Spousta lidí se na peníze dívá skrz prsty a částečně je to oprávněné. My jsme opravdu penězi manipulováni. Všechny státní měny jsou dnes navrženy tak, aby se hmotné statky mohly postupně přesouvat směrem k malému procentu nejmocnějších, kteří ten systém vymysleli. Většina lidí hraje v tomto matrixu roli baterek. Cítí ten tlak, ale nemusí chápat souvislosti. Krásně to ukazuje oficiální slogan a vize Světového Ekonomického Fóra: "You will own nothing and you will be happy." "Nebudete nic vlastnit a budete šťastní."
 
Finanční gramotnost tedy zahrnuje pochopení současné situace, zavedení návyků a způsobu přemýšlení bohatých a zavedení strategie tvoření peněz tak, aby peníze pracovaly pro vás. O tom bude první (kratší) část kurzu. Toto vědění nelze delegovat na finanční poradce a jiné odborníky. Vy musíte převzít odpovědnost a stát se sami sobě finančním poradcem.
 
V druhé části se naučíte podchytit nové, decentralizované a tedy svobodné odvětví krypto technologií, abyste svou cestu k bohatství mohli značně urychlit. Vyvrátíme spoustu mýtů, které se šíří oficiálními médii. Jako například mýtus, že je Bitcoin neekologický kvůli energetické náročnosti. Vy sami uvidíte, že toto odvětví skýtá velkou naději pro svobodnější fungování světa a budete schopni jasně rozlišit rozdíl od momentálně zaváděných digitálních měn centrálních bank (CBDC) a podle toho upravit své chování.
 
Během osmi týdnů budete mít vlastní individualizovanou strategii šitou vám na míru a budete se s klidem moci věnovat tomu, co vás nejvíc baví. Kurz je koncipován pro pasivní investory. Tedy lidi, kteří nechtějí dennodenně sledovat dění na politické scéně ani na finančních trzích. Svou strategii zvolíte podle vlastní míry rizika. Abyste se v tom cítili dobře. Vězte, že pokud momentálně nemáte žádnou strategii, máte jistotu, že přicházíte o peníze. Spekulace a vědomá správa rizik je nutná k tomu, abyste mohli překonat inflaci a stoupat směrem k finanční svobodě.
 
Kurz není v žádném případě jen teoretický. Vy dostanete konkrétní úkoly a návody, jak svou strategii implementovat. A jak už to bývá, když začnete uvažovat a konat jako bohatí, začnou se objevovat i bonusové příležitosti bohatých. Uvidíte sami😉
 
 
Na základě minulého běhu jsem připravil tento formát:
  • celodenní volitelné úvodní setkání abychom se poznali a sladili své znalosti a svá očekávání
  • 7 týdnů: každý týden v online učebně zveřejním obsah jednoho modulu
    • můžete klást dotazy a já budu odpovídat
    • koncem každého týdne bude živé online shrnutí a možnost klást interaktivní dotazy
  • celodenní závěrečné setkání, na kterém rozpustíme poslední nejasnosti a dojde k vzájemnému sdílení strategií
  • Dvě živá setkání jsou volitelná, ale zvyšují pravděpodobnost, že získané informace opravdu zavedete do praxe. Umožní nám poznat se osobně. Veškeré potřebné informace se dozvíte prostřednictvím online učebny.
 
Pokud si říkáte, že se správou peněz začnete zabývat, až budete peníze mít, je potřeba to úplně otočit. Peníze budete mít díky tomu, že už dnes začnete uvažovat a konat, jako bohatí. Tento kurz je zkratkou, jak to udělat co nejefektivněji a teď je ta správná doba s tím začít.
 
Hlaste se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.