FBrano

     3x větší úroda ze stejné plochy

     Bez každoroční potřeby dohnojování

     Minimální nároky na pletí

     Minimální nároky na zalévání

     Přirozeně bez chemie

 

Termín: bude případně vypsán až na základě poptávky
Místo konání: hospodářství u č. p. 7 ve Skryjích (okres Rakovník)
Cena: 570 Kč. Zahrnuje skripta s přesným postupem
S sebou: psací potřeby, pracovní oděv a volitelně 2x rukavice (jedny na manipulaci s dřevní hmotou, druhé na manipulaci se zapáchajícími ingrediencemi :-), spacák
Ubytování: ve vlastním stanu, ve skromné chatičce na matracích na zemi, v přístřešku s vlastní karimatkou 
Registrace: předem nutná na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Neuvěřím, dokud to sám nevyzkouším.
O bájných kvalitách půdy s názvem terra preta jsem slyšel už dávno. Před pěti lety jsem natáčel video o tom, jak na svém hospodářství vyrábět dřevěné uhlí. Motivací bylo právě zúrodňování půdy pro pěstování zeleniny. Kromě občasného přidávání dřevěného uhlí do záhonů nebo používání jako zásypky kompostovací toalety jsem se neposunul o moc dál k lepšímu využití potenciálu, které dřevěné uhlí má.
Teď se mi toto téma vrátilo v plné palbě a kruh (lépe řečeno jedna otočka spirály) se uzavírá. Potkal jsem se totiž s Pavlem, který zasvětil poslední roky studiu terra prety a hledání způsobu, jak terra pretu vytvořit pro své pěstitelské potřeby.
Spousta lidí imituje terra pretu buď sycením uhlí, nebo fermentací. Klíč k úspěchu však spočívá v kombinaci těchto dvou postupů. Když se dodrží pár jednoduchých pravidel pro nastartování a průběh aerobních i anaerobní procesů, můžete mít už v dubnu (když začnete se založením v září) připravený záhon s terra pretou pro výsadbu vaší zeleniny.
Pavel je ochotný podělit se o veškeré své znalosti z této oblasti. Získáte přesný návod, jak jeho postup zreplikovat. Klíčové kroky postupu si vyzkoušíte i prakticky. Přijeďte na povídání (s praktickou částí) o tom, jak vytvořit půdu, která vám i vašim následovníkům může po dlouhá léta přinášet hojnost úrody bez vysokých provozních nároků.