ObalovanePampelisky

Naučme se v bezpečí ženského kruhu spolu se svými dcerami/vnučkami připravovat chutná, barevná, rostlinná jídla bez obav, že by někomu nechutnala a v kuchyni jsme strávily času více než je nám milé. 

Termín: Bude vypsán, až se ozvou případní zájemci.

Lektor: Markéta Mikušíková

Cena:  3.500 Kč pro dospělého, 2.500 Kč pro dívku zahrnuje kurzovné, více než plnou penzi (od páteční večeře do nedělního oběda), vzorky na ochutnání s sebou, tištěné recepty. Ubytování není v ceně zahrnuto. 

Pro koho: Kurz je určen pro maminky, babičky a jejich dívčí příbuzné ve věku přibližně 8 - 13 let.

Kde: Skryje u Rakovníka

Prostředí, kde se kurz koná, můžete vidět v pořadu ČT 1 "Co naše babičky uměly a my jsme zapomněli"

Šťastná a podporující rodina obklopená jinými dalšími podobně naladěnými rodinami, kde se cítíme být sami sebou, respektovány, podporovány a zároveň podporující, je zde prostor pro "chyby" nanečisto, první zkušenosti se vztahy, je velký dar. Šťastná rodina se tvoří pokud je spokojená máma. Spokojená máma, znamená spokojená žena. Stav naplnění, sebevědomí, smysluplného tvoření je přáním každé z nás. Vzájemně si předávájící vztah mámy a dcery je jedinečný a zaslouží si péči a pozornost nás všech. Ráda bych byla svým kurzem nápomocna k poskytnutí podporujícího prostředí pro propojení žen více generací. Budeme se točit kolem přípravy rostlinných jídel, do kterých vložíme svá srdce a dozdobíme je bezpodmínečnou láskou právě kvetoucích jedlých rostlin. Vytvoříme si zde bezpečný prostor, kde si budeme navzájem k dispozici pro sdílení a vzájemnou inspiraci.  

Připravovat pokrmy budeme tak, aby nám všem chutnaly a zároveň jsme výrazně neslevily z požadavků zohledňujících přirozenost, etiku, dostupnost a zdraví. Budeme vařit i nevařit převážně ze surovin našeho klimatického pásma. Zapojíme do kurzů naši zahradu. Vybavíme se tipy, jaké suroviny používat, kde je pořídit. Nebudeme se do ničeho nutit :-) 

Kurz je pro úplné začátečníky, kteří zvažují nebo se již rozhodly pro změny v jídelníčku. Zároveň pro zkušenější, aby si obohatily repertoár osvědčených jídel. Je vhodný i pro ty, kdo by rády pochopily a podpořily ostatní členy rodiny, kteří se již na cestu alternativ ve stravování vypravili. Společnou motivací účasti by měla být podpora ženské linie ve své "rodině" a otevřenost ke změnám ve stravování a tím i cestě ke zdraví. 

S sebou: zástěru, oblíbený nůž (pro ty, kteří se chtějí prakticky zapojit do vaření), krabičky na vzorky, pohodlné oblečení do kuchyně, na procházku i na zahradu.

Hlaste se emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.