IMG 0970

Uvažujete o stavbě malého domku, přístřešku, dílny, letní kuchyně, zahradní pergoly nebo garáže? Naučte se, jak se to dá dělat i z přirozeně rostlého dřeva. Nebo si prostě přijďte jen tak zatesat a vyzkoušet si toto krásné řemeslo.

Termín: 18. - 22. červenec 2018

Místo konání: Skryje č. p. 7, okres Rakovník

Cena: kurzovné 4.300 Kč + 1.200 Kč veganské jídlo (4x snídaně, 4x oběd, 4x svačina, 4x večeře, pití) + ubytování 200 Kč/os/noc nebo kempování/bivakování zdarma

Lektor: Dan Mikušík. 

1krokve1dan1garaz

ČÍM SE BUDEME ZABÝVAT

Na kurzu se naučíte, jak se provádí vyměřování spojů na materiálu, ke kterému nelze přiložit úhelník, tak, aby při vztyčování předem připravené stavebnice, nedošlo k velkým překvapením. Budeme zhotovovat dlaby, čepy a speciální spoje se zámkem. Nejsložitější na přesné vyměření a zhotovení jsou šikmé vzpěry. Používat budeme výhradně ruční nářadí. Při vztyčování využijeme řetězovou kladku. Vše si vyzkoušíme při stavbě přístřešku na dřevo o půdorysu přibližně 10 x 5 m. 

Podobné stavby

PŘIBLIŽNÝ PROGRAM

Středa večer: seznámení účastníků a úvodní informace o tesařině z kulatiny

Čtvrtek: příprava vyměřovací stolice, teorie vyměřování spojů, uložení pozednic, tesání dlabů pro sloupy a čepů na sloupech

Pátek: otočení pozednic, vyměřování 3D spojů pro krokve a tesání krokví

Sobota: výroba zavětrovacích pásků a pasování sloupů

Neděle: vztyčení celé konstrukce

Jak u nás probíhal podobný kurz.

Hlaste se emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Napište, jestli chcete ubytování v podkroví (včetně teplé sprchy, povlečení, ručníku a možnosti využití kuchyňky)

2komposter

2garaz2kruzitko2dlab