Prakticky, logicky, efektivně, z rostlinných zdrojů - pro vitalitu, udržitelnost a dobrý pocit. Hlavní důraz bude kladen na postup přípravy a složení pro naše zdraví, menší na chuť 😉

Termín: 6. - 8. března 2020 (začátek v pátek v 18:00, konec v neděli po obědě)

Cena:  2.200 Kč zahrnuje kurzovné a plnou penzi (od páteční večeře do nedělního oběda)

Sleva 700 Kč na kurz Vitality

Lektor: Dan Mikušík

Hlásit se můžete zasláním emailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud je pro vás téma kurzu zajímavé, ale nevyhovujem vám termín, napište nám také.

To, co se běžně v naší společnosti jí, nemá s kvalitní výživou moc společného. Když někomu řeknu, že nejím maso, mléčné výrobky, nic co obsahuje cukr, téměř žádnou bílou mouku, polotovary ani jiné průmyslově zpracované potraviny, zeptají se: "Co tedy vlastně jíš?" Troufám si říci, že mnohem pestřejší stravu, která mi poskytuje spoustu energie do života a díky které jsem se zbavil mnoha zdravotních obtíží. Navíc je mnohem šetrnější k životnímu prostředí a nefinancuje týrání zvířat. Povznáší úroveň vědomí na rozdíl od směrů, které člověka vrací do paleolitu (i paleo může samozřejmě prospívat fyzickému zdraví).

Během kurzu se mimo jiné naučíte, jak správně připravit obilniny, luštěniny a zeleninu, aby byly dobře stravitelné. Jak připravit kvašenou zeleninu - zdroj enzymů a vitamínů. Jak poskládat jednotlivé ingredience, aby bylo jídlo vyvážené. Zmíním se i o rozdílech při vaření (i nevaření) v různých ročních obdobích a pro různý životní styl (stres, sport, uvolnění). Naučíme se připravit seitan - zdroj bílkoviny.

A proč pro muže? Je dobré, když si muž umí sám připravit jídlo, aby nebyl na ženě závislý. Závislé vztahy už přestávají být moderní. Navíc Markéta učí vařit ženy, tak aby u nás nebyli muži ochuzeni. Muži mají k vaření jiný přístup. Já používám víc levou mozkovou hemisféru. Přemýšlím o stravitelnosti, poměru kalorií z jednotlivých živin a vůbec o vyváženosti živin. Nechci přípravou trávit čas, ale jelikož kvalitní jídlo se koupit nikde nedá, je dobré umět si ho připravit.

Na kurzu si vysvětlíme základní principy, pravidla a postupy. Když si je osvojíte, budete schopní připravit nekonečné množství kombinací pokrmů, které nemají žádné jméno. Kreativitě se meze nekladou, ale na kurzu budu volit minimalistický přístup.