První letošní kurz kosení je za námi. Sešli jste se tu krásná skupina.

Bylo fajn zažívat zase takovou tu pospolitost. Kosa je a myslím bude stále aktuální nástroj. Hluk a složitost motorových sekaček byl asi váš hlavní motivátor a pak šetrnost ke svému prostředí a ve výsledku i k sobě samým. Máte můj velký obdiv a vypíchnul bych účast Anny a Jirky, že jste si ve svém věku spolu přijeli rozšířit svůj obzor. A šlo vám to krásně. Ta kosa, co jste si přinesli byla nádherná.

Pro naklepávání jsem se rozhodl letos poprvé připravit pracoviště (kozlíka atd :-) pro každého. Díky přístřešku jste se jakž takž vešli. Ne vždy byly kvůli omezenému prostoru nejlepší světelné podmínky - vy už ale všichni víte, jak to má vypadat a fungovat a u sebe si najdete své místečko pro naklepávání. Počasí jako vždy skvělé. Když jsme fungovali pod střechou, tak nám deštík zkropil trávu, aby i večer šla slušně kosit. 

 A v neděli ráno jste už dělali anglické trávníky. Občas jsem musel na někoho zatlačit, aby jste zatlačili a vyleštili kosou zem (že jo Maruško a nebyla si zdaleka sama). Ještě se na to budete chvilku muset někteří soustředit, ale vyplatí se to jak při samotném kosení, ale i následném hrabání a při příští seči. Díky za ohromnou pomoc při hrabání - sbíralo se to skvěle - už to začíná hřát v kompostéru.

No a pak šlo kosení bokem, protože bylo tolik témat ke sdílení. Byli jste pro mě a určitě i pro sebe navzájem velkou inspirací.

Teď se na několik dní ponořím do sebe - už se těším, až se s hráběmi budu procházet po naší louce za katrem a sbírat trávu z večerního kosení. A až dorazí součástky na regulaci kompostéru. O víkendu budu zase připraven na společenství vědomých vás, vlastně nás. Díky za to.

Dan Mikušík