Máme za sebou historicky první kurz samotného naklepávání. Vážím si vaší skvělé pozornosti při výkladu teorie. Může to některým pomoci lépe kout.
 
Do kovadlin jste bušili odvážně a jednou to i připomínalo šamanský rituál. Skoro jsem upadl to transu.
 
Díky moc za trpělivost, když jste potřebovali něco se mnou konzultovat. Já jsem si moc užíval toho zájmu a své důležitosti, ale rád bych se samozřejmě každému věnoval ještě mnohem víc. Vždy je těžké vážit mezi počtem lidí, kteří se do kurzu nevejdou a množstvím individuální pozornosti. Pravděpodobně ale příští rok snížíme počet účastníků a úměrně zvýšíme trochu cenu :-(
 
Ke konci jste ale nakonec všichni věděli, jak na to. Už jde jen o to to zkoušet, aby to ve vás hezky zakořenilo. Přesto když jste odjížděli, připadalo mi to nějaké moc krátké. Že jsme si nestihli říci vše, co bylo třeba. Vyvstala i otázka, jestli budeme dělat i jednodenní kurz kosení. Bylo by to logické pro lidi, kteří mají kosu už naklepanou, udělat jednodenní kurz kosení. Asi by to ale bylo zase takové z rychlíku. Navíc bychom přišli o to pravé kosení po ránu, které má úplně jinou energii. Chápu ale, že přespání v skromných podmínkách u nás může být pro mnohé překážkou. Ještě to ale zvážíme.
 
Zatím se mi jako favorit na příští sezónu jeví ucelený kurz kosení včetně naklepávání pro čtrnáct lidí. Příjezd už v pátek večer, naklepávání v sobotu. Teorie kosení v podvečer. Oheň nebo hospoda v sobotu večer. Praxe kosení v neděli ráno na větší výměře, aby bylo dost času a prostoru dostat to do ruky. Loučení v neděli dopoledne kolem 11:00. Budu rád za vaše názory.
 
Mějte se krásně, kujte a klepejte, ať to seče samo.
 
signature
 
P. S. Kdyby se někdo z vás, nebo vašich známých chtěl stát mistrem v naklepávání, zde je příležitost jak toho dosáhnout během krátké doby.