DanOd malička jsem vyrůstal v Praze, ale hezké vzpomínky mám především z pobytu v přírodě - na chatě u Kocáby, nebo u mé babičky na Ohři.
V 12ti letech jsem odjel s rodiči na 3 roky do Etiopie, kde jsem chodil do ruské a později anglicko-etiopské školy. Byla to obrovská zkušenost, která mě naučila toleranci a otevřenému pohledu na život. Také prohloubila mou lásku k domovu.
Už tam jsem se začal zajímat o počítače, které jsem později studoval na střední i vysoké škole. Jeden rok gymnázia jsem absolvoval v USA jako výměnný student v rodině lékaře a fotografky. Po absolvování vysoké školy, kterou jsem studoval spíš jako vedlejší činnost při svém počítačovém podnikání, jsem s Markétou odjel pracovat na Pacifický severozápad USA. Tam jsem si užíval jak programátorské a manažerské práce, která mě náramně bavila, tak překrásné přírody do které jsme se uchylovali po víkendech a dovolených. Po narození syna, jsme se rozhodli vrátit do Čech již s představou života na venkově. Pořídili jsme pozemek s roubenou chalupou a hned po návratu jsme se přestěhovali do tehdy velice provizorních podmínek. Od té doby (2002) postupně v rámci našich možností tento statek budujeme s vizí čím dál větší soběstačnosti.

Momentálně nás kromě vlastní produkce živí to, co mě baví: pořádání kurzů soběstačnosti a realizace přírodních staveb.