IMG 0133Pro velký zájem jsme přidali ještě jeden kurz. Jsme moc rádi, že se o kosení zajímá čím dál tím víc lidí.

Po zkušenosti z minulých kurzů jsme chtěli zkusit nový formát, aby vše probíhalo ještě víc v klidu - víc prožitkově. A zároveň aby každý odcházel s pocitem, že se stihl vše dozvědět, naučit a má vše potřebné k tomu, aby doma mohl začít rovnou kosit.

Začali jsme už v pátek a bylo tak dost času na zabydlení se, seznámení, úvod do kosení a povídání u ohně. Všichni jste měli možnost přepnout z režimu matrixu :-) a trochu zpomalit. V sobotu jsme se mohli pustit rovnou do teorie následované praxí. Kdo potřeboval naklepat svou kosu pro večerní kosení měl dost času tak udělat. Večer jsme si vyzkoušeli techniku a brzy šli do hajan, abychom byli ráno svěží.

Ráno se všichni učili kosit nízko u země. Jinak to nešlo, protože tráva a jetelíček do té doby moc nenarostly. Je to tak pro učení lepší, ale tentokrát bylo trávy opravdu málo. Posekáno bylo za chvilku. Všechny jsem vás naštěstí stihl obejít a doporučit případné změny v technice. Pak už jsme jenom vše nahrabali na řady a vyrazili k chalupě. Někdo vyrazil brzy, někdo ještě dokupoval vybavení, někdo si povídal.

Krásný víkend. Vydatný, ale zároveň v klidu. Zkusíme se tohoto formátu držet i pro příští rok. Měli jsme takto možnost se ještě lépe poznat. Děkujeme vám všem.