LavkaOuporTyrov06

Na tuto lávku jsme nemohli velice dlouho sehnat vhodný strom. Stromy, které jsme už dříve nakáceli a dokonce i odkornili se po podélném proříznutí ukázaly jako prohnilé. Proto jsme se museli pustit do jednoho, kterému jsme se dlouho vyhýbali. Měl ohromnou korunu propletenou s okolními akáty a celý byl silně nakloněný nad silnici.

Proto bylo nejprve třeba pokácet okolní stromy, poté vylézt do koruny 14 metrů nad silnici a její větší část odříznout. Strom vyvázat do svahu tak, aby se při pádu nezlomil o silnici. Zabralo to den a půl a adrenalinu jsem si užil až moc. Při samotném kácení jedno statické lano nevydrželo a prasklo. Naštěstí byl strom vyvázaný za dvě lana. Třetí tahal Lukáš traktůrkem a strom nakonec padl přesně podle plánu.

Celou lávku jsme postavili na dvorku, poté rozložili a započali s transportem.

Poslední den jsme za stabilního deště se sněhem přenesli v rukou poslední dlouhé nášlapy po turistické stezce Opičině. Předvrtali a přitloukli jsme podlahu, ořízli motorovou pilou, které se chvílemi moc nechtělo, a dlátem provedli poslední estetické úpravy. Byli jsme pořádně promrzlí, ale rádi, že se dílo vydařilo.