V tomto článku uvádím poznámky od jednotlivých účastníků sympozia The Tooth Summit 2012, které se netýkají ani stravy, ani domácí hygieny. Je to bez ladu a skladu tak, jak jsem si to poznamenal.


David Wolfe

Každý zub je na některém meridiánu a jakékoliv poškození zubu může být velice nebezpečné pro související orgány. Hlavně kov je špatně.
Po vytržených zubech, když se neodstraní správně vazivo (což zubaři nedělají) zůstává v těle infekce, s kterou tělo neumí bojovat - jaw cavitation. Dá se proti tomu bojovat pomocí magnetického pulseru od Bob Deck's magnetic pulser. V kombinace se zapperem. Jinak je potřeba nechat si to vyčistit, doslova seškrábat.
 
Při odstraňování rtuťových (amalgámových) plomb je třeba dodržovat přesný postup (protocol) - před i potom. Je to nebezpečné.

Pro normalizaci cortisolu - odstranit stres a spát uzemění - napojit se na každodenní rytmus vesmíru.

Dr. Lina Garcia

zubní lékařka a zubní chirurgie, cranialní ostheopatie

Během menopausy jsou ženy mnohem citlivější - jinak se jedná o takzvaný druhý porod - je to úžasné období. Během tohoto období je o to horší být zatížena kanálky, rtuťovými plombami, fluorem, kovovými implantáty a kovovými korunkami.

I keramika, porcelán, kysličník zirkoničitý obsahují oxidy kovů, ale v krystalické struktuře, která je mnohem kompatibilnější s lidským organismem.
Kovové implantáty způsobují galvanický a elektromagnetický stres. Hlavně kvůli zamoření prostoru elektromagnetický zářením z mobilů, wifi, bezdrátové telefony, atd.

Mrtvý zub je ohromný problém. Pokud si ho necháte v puse, je třeba se vážně zabývat opatřeními na nápravu problémů - homeopatie, isopatie, a musíte vzít stravu velice vážně. Jelikož těch stresů kolem je tolik (mikrovlny, stres, vztahy, mobily, chemtrails) podle mě nestojí za to zatěžovat organismus mrtvým zubem.

Vytržení zubu u nás není jen vytržení, ale jeden zákrok navíc "cavitation", která připraví prostředí k tomu, aby mohla dorůst zdravá kost. Používáme ozón i lasery - vše abycho serilizovaly prostředí  a ulehčili tělu to převzít.

Dr. Stuart Nunnally

Byl na vozíčku, dostal se z toho Dr.Hal Huggins protokolem. Už 20 let nedává amalgámové plomby. Ve své praxi nepoužívá kovy, používá digitální rentgen, omezuje anestetika.
Cavitation vznikne po odstranění zubu, kdy dáseň a kost čelisti obrostou ložisko baktérií. Zubaři musejí chránit sebe a svůj personál před toxicitou z dentálních přípravků. Statistiky ukazují, že zubaří mají spoustu neurologických záznamů, včetně sebevražd, depresí, rozvodů. S velikou pravděpodobností to má na svědomí rtuť.
Detoxikoval rtuť pomocí pocení v souně. Často lidé zatížení rtutí ztratí schopnost se potit. Takže si koupil infračervnou saunu a začal se znovu učit, jak se potit. Je to jemná forma detoxifikace, takže nezatěžuje játra a ledviny. Také navýšil úrovně vitamínu C (nitrožilně jednou měsíčně po dobu několika let). Vitamín C navýší glutathione, který je v každé buňce těla, a který odbourává rtuť. Poté co strávil čas s výzkumníkem na toxicitu kořenových kanálků, přestal kanálky lidem čistit. Je neuvěřitelné, co tělo vůbec vydrží - tak jsou potentní ložiska v umrtvených zubech a v kavitacích po (špatně) vytržených zubech.

Je velice běžné, že po vyčištění kavitací se stav pacientů zlepší.

Většina zubařů ani neví, co to kavitace je, přestože učebnice orální patologie o tom pojednávají.

Je to ohromná zátěž na imunitní systém a zátěže se sčítají, až mohou dosáhnout bodu zlomu.
Panoramatické rentgeny jsou schopné kavitace odhalit. CAT-sken čelisti - cone-beam scan.
Nejlepší způsob jak je odhalit je provést malinký řez nad oblastí, kde je očekáváte. Typicky nad místem, kde byl odstraněn zub. Máme malé rotační instrumenty, které se tam dostanou a doslova propadnou, pokud tam kavitace je. Není to bolestivé, protože to je oblast v podstatě bez nervů.
S kanálky je to takto. Když se zaplní hlavní kořenové kanálky, jako to zubaři běžně dělají, není možnost zaplnit i míle mikroskopických trubiček, které protkávají zub. To jsou dálnice pro baktérie. Zub už nemá přívod krve, takže tento mrtvý zub v krásně teplém prostředí je naplněný bektériemi. Imunitní systém nemá šanci se přirozeně bránit. Je to perfektní živná půda pro anaerobní baktérie. Když jsme dělali DNA analýzu, nestačili jsme se divit nad různorodostí bakteriálních kolonií. Naráželi jsme na baktérie, které jsem ani neznali.
Proto je lepší takovéto zuby odstranit. Problém je v tom, že u hodně lidí jsou takovéto zuby zcela bez symptomů a dokonce se těší i dobrému zdraví. Po odstranění posíláme zuby do laboratoře a velice důkladně vyčistíme celou oblast, abychom odstranili residuální baktérie, které jsou také v kosti kolem zubů. Dříve jsem odstraňoval jen zub a stávalo se, že se celá oblast hrozně dlouho hojila. Teď odstraňujeme i infikované okolí a je neuvěřitelné, jak rychle se hojí.
 
Příklad ze života, mojí hygieničce zlomil basebolový mýč oba přední zuby. Na jednom udělal kanálky hned, druhý umřel o rok později. Asi 14 dní po druhých kanálcích začaly neurologické problémy, které přes mnohá vyšetření vykulminovaly k autoimunitním problémům - žena přestala chodit, atd. Napadlo je, že to může souviset s kanálky a zuby odstranily. Za neuvěřitelných 14 dní 95% symptomů odeznělo. Udělali jsme přilepený můstek k dvojkám. Nerad dělám implantáty, protože neobsahují pacientovu DNA.I implantáty se dělají z toxických materiálů.
Při přemosťování trvalým můstkem se často musí odstranit hodně zdravého materiálu ze sousedních zubů. Často proto doporučujeme malé sundavací můstky.
Probíhá výzkum a je možné, že z kmenové buňky bude možné vypěstovat nový zub.
Strava je základní příčina všech zubních problémů.
Co se týče orthodontie - nikl není  zdravý kov. Nikl se nachází v nerezu   a v drátech ve slitině s titanem. Děti jsou vystaveny tomuto karcinogenu.
Kdybych sháněl zubaře, ptal bych se na toto:
1. používáte ve své praxi gumové stany (rubber dam)? To je první linie obrany. To je velice jednoduchá věc.
2. používáte ve své ordinace systém pro chraňování odpadní rtuti? Aby se rtuť nedostávala do veřejné odpadní vody.
3. používáte ochranné pomůcky při odstraňování amalgámu. Pokud se nechrání zubaři, neočekávejte, že budou chránit vás. My používáme respirátory proti výparům rtuti.
V organizaci International Academy of Oral Medicine and Toxicology se sdružují pouční zubaři. Také existuje Academy of Biological Dentists a Holistic Dental Association.

S čištěním kanálků je hlavní problém v naší výuce. Jsme učeni, abycho zachraňovali zub za každou cenu. Je tu velký nátlak jak od pacienta tak ostatních zubařů.
Teď píši článek do Journal of Orthomolecular Medicine o tom, jak jsem odstranil 87 zubů s vyčištěnými kanálky. Kritérium výběru bylo, aby podle rentgenu to byly perfektně udělané kanálky, pacient neměl se zubem žádný problém. Pacient nerozeznal rozdíl mezi tímto a jiným zubem. Pacienti byli doporučeni ke mně kvůli jiným zdravotním problémům a chtěli tyto zuby odstranit. Podle laboratorních výsledků  vykazovaly tyto zuby vážnou toxicitu.

Hal Huggins - otec bezrtuťové dentální péče

To, že se jídlo dotýká zubů nesouvisí s tvořením zubního kazu. Kazivost závisí na tom, jestli krevní plazma teče směrem z těla ke sklovině, nebo naopak z úst skrze zub do skloviny.(Dr. Ralph Steinman) To odpovídá výzkumu Melvin Page, který odvodil náchylnost ke kazivosti z úrovně fosforu v krevní plazmě. Když je pod 3,5, tak tok jde směrem z úst a člověk je náchylný na kazy. Množství baktérií v dásních úzce souvisí s úrovní krevního cukru. Každý umrtvený zub má patologické baktérie které přímo vyvolávají celou škálu nemocí, včetně lepry nebo nemocí srdce. Už v roce 1909 na Mayo klinice udělali test - zub z člověka, který zemřel na infarkt implantovali do zajíce a ten brzy poté umřel na infartkt. Mayo dělali testy na 11tis. zajících a pak to převzal Weston Price a dělal testy na 60tisících zajících. Hliník je také toxický a velké množství kompozitů obsahuje až 85% aluminu silicate.
Cholesterol je dobrý detoxikátor. Albumin - protein v krvi je nejlepší detoxifikátor. Když máte albumin, pravděpodobně máte dost fosforu a nemáte problém s kazy.
 
Když probíhá odstraňování mrtvých zubů, dává se nitrožilně vitamín C. Po odstranění zubu část periodontální tkáně zůstane na zubu a část na kosti. To je nejbohatší na baktérie. Pokud se tam dá gáza u které se sráží krev, tak to prostě ještě víc baktérie vyživuje. Je potřeba vzít burr (nějaký vrták) a neseškrábat, ale odříznout asi šestnáctinu palce kosti. A podporovat tu díru v krvácení, protože baktérie jsou až 2 cm hluboko. Pak se bere glutathione 1mg na 1pound hmotnosti.
Candida má dvě formy - houbová způsobuje rakovinu. Rtuť s přeměňuje na methylmercury a to může putovat skrz membránu do mozku apod. Ta druhá Candida otmethylovává methylmercury na rtuť - ta je stále nebezpečná, ale stokrát méně. Pokud jste na nízkobílkovinné dietě, tak se rozvíjí ta houbová candida.
 
Děti mají spát na zádech Patien Empowerment - eBook.
 

Patrick Timpone

Po vytržení zubu by se nemělo moc hýbat po několik hodin, ani řídit auto víc než 5 km. Kvůli krevní sraženině. Ležet a mít hodně polštářů pod hlavou.  Dr. Nunali mu během jednoho dne odstranil všechny kavitace, kanálky, kov z korunky pod kapačkou vitamínu C. Druhý den taky. Půl roku byl velice slabej- imunitní systém se z toho vzpamatovával.
Robert Dowling z Ekvádoru dělal výzkum na spojitost rakoviny prsu s odstraněným zubním kanálkem. Skoro vždycky se to pojí na kanálek na stejné straně těla. V noci bychom neměli dýchat pusou, ale nosem. Pusou to vysouší zuby. Buteyko breathing
 
 

Victor Zeines

TMJ - čelistní kloub je spojen s meridiánem tenkého střeva a je spojen se stresem. Skřípání zubama je také kvůli elektrickému náboji na (kovových) výplních. Když máte chronickou únavu, ale jinak vás nic moc nebolí, je dost pravděpodobné, že máte kavitace. 
Občas dělám i kanálky, když to pacient požaduje. Když je zdravý, má dobrou dietu a dobrý IS a chce mít stále zapnutý imunitní systém. Když už má někdo chronickou únavu, nebo alergii. Pokud máte rakovinu, AIDS nebo cokoliv oslabuje váš IS - nechte si zub vytrhnout. Při použití vápníkových compounds a ozónu to vypláchne ty malinké dírky, ale baktérie se stejně vrátí. Můžete se tomu bránit zásaditostí organismu, ale je to časovaná bomba. Teď, když máme zirkoniové implantáty - kvalitní porcelán, tak není důvod si nechávat mrtvé zuby. Zmiňuje proteolytic enzyme therapy na rakovinu. Používá homeopatika Traumeel po zákroku. Má i něco na amalgámy.